Telefon

Vedoucí provozu

Tomáš Svoboda
Telefon: 607 005 255
E-mail: svoboda.penzionmalovany@seznam.cz

E-mail

Recepce

Ing. Veronika Rokytová
Telefon: 774 200 290
E-mail: info@penzionmalovany.cz

Fakturační údaje

CLEVER MANAGEMENT, s.r.o.
Osvětimany ev . č. 202
687 42 Osvětimany
IČ: 276 80 576
DIČ: CZ 276 80 576

Adresa

Penzion Malovaný
Osvětimany ev. č. 202
687 42
Zlínský kraj
Česká Republika

Vážení kolegové, kamarádi, členové Chřibáku,
s velkým rozhořčením jsem se dozvěděl, že pracovníci České televize (konkrétně pořadu 168 hodin) si za peníze koncesionářů udělali k nám na Moravu výlet, aby uspořádali hon na členy spolku, který zvelebil naši obec. Ukňouraná redaktorka si hrála na policajtku a pokoušela se vás vyslýchat jako bychom byli nějací zločinci. To, že obtěžují vaše rodiny, že na vás “číhají” u vašich domovů, že i vaše děti se musí vyhýbat záběrům jejich kamer, je ze strany České televize skandální ohavnost. Takoví lidé jsou pro mě odpad společnosti. To, co se stalo minulý týden, překonává všechny mé dosavadní představy o této instituci.

Dovolte mi, abych se Vám všem omluvil za všechna ta příkoří, které vám působí zájem médií o naši činnost. Místo toho, aby Česká televize ve své reportáži ocenila, že jsme v Osvětimanech zrekonstruovali fotbalové hřiště a šatny, postavili cyklistickou stezku a tenisové kurty, přičemž to vše slouží našim dětem a spoluobčanům, a nakonec i zachránili investici státu do sportovní ubytovny, snaží se ze všech sil vyšťourat formální pochybení proti složitým dotačním pravidlům ministerstva školství i Evropské unie a na jejich základě naši práci shazovat.

Vím, že by toho nebylo, kdybych nebyl ve funkci kancléře prezidenta republiky. A kdyby se nejednalo o prezidenta, který má tak obrovskou důvěru veřejnosti a voličů, a kterého současně tolik nemají rádi novináři zejména veřejnoprávních médií placených z našich koncesionářských poplatků. Omlouvám se vám za to a děkuji za vaši trpělivost, se kterou to snášíte.

Takové jednání je ostudou České televize a všech veřejnoprávních médií. A je dobrým důvodem usilovat o to, abychom my všichni nebyli nuceni si na takovéto zacházení s občany povinně platit. Bohužel žijeme ve světě, kde samozvaní strážci morálky v podobě redaktorů České televize káží vodu a pijí víno. Česká televize dlouhodobě a systematicky porušuje svůj vlastní Etický kodex, mizí v ní majetek v neprůhledných výběrových řízeních a platy jejích redaktorů a funkcionářů jsou přísně střeženým tajemstvím. Schválně, zkuste se zeptat, kolik bere nehezká Nora Fridrichová za své každotýdenní exhibování na obrazovce. Zatímco obecní úřad v Osvětimanech musí zveřejnit i to, za kolik nakoupil propisky do kanceláří, Česká televize, na kterou se vztahuje stejný zákon, nikomu nic neřekne. Každý rok z nás ČT vytahá skoro 6 miliard korun na koncesionářských poplatcích, aby je následně rozházela bez výběrových řízení za podezřelých okolností, které jsou předmětem šetření Policie ČR.

Doufám, že se Českou televizí a tzv. pražskou kavárnou nenecháte znechutit a odradit od veřejně prospěné práce pro naši obec. Tím byste jen udělali radost těm kavárenským povalečům, kteří sami nikdy nic nevybudovali a nikdy ani nic nevybudují.

Ještě jednou vám všem děkuji za statečnost a omlouvám se za příkoří způsobené Českou televizí.

Děkuji a jsem s úctou váš
Vratislav Mynář